28-12-2015
Perspektywy dla polskiej wsi

Zmiany polityczne i kadrowe, rozpoczęcie finansowania z kolejnego okresu funduszy unijnych jak i możliwości urozmaicenia źródeł finansowania organizacji na wsi przez przedsiębiorczość zostały przedstawione uczestnikom podczas konferencji Forum Aktywizacji Obszarów(...)

Więcej...
24-12-2015
Konsultacja - rozporządzenia do 3 działań PROW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich z dniem 24 grudnia 2015 roku ogłosiło zamiar zmienić rozporządzenia regulujące szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej w ramach następujących działań objętych Programem(...)

Więcej...
07-12-2015
Zaproszenie na konferencję "Przedsiębiorcze i niezależne NGO"

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich, pragnie zaprosić Państwa na konferencję „Przedsiębiorcze i niezależne NGO” dofinansowaną ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wystąpienia podczas konferencji będą poświęcone głównie wsparciu organizacji pozarządowych w zakresie rozpoczęcia(...)

Więcej...
01-12-2015
„My Stąd” w Lichnowach

W ramach projektu „My Stąd”, przeprowadzono trzy cykle warsztatów w Lichnowach, które zakończone zostały grą terenową. W projekcie wzięło udział 20stu uczestników, uczniów miejscowego gimnazjum. W trakcie pierwszego weekendu, wspólnie(...)

Więcej...
25-11-2015
Mieszkańcy wsi europejskiej zabierają głos

240 osób, reprezentujących społeczności wiejskie z 40 krajów europejskich, które spotkały się w dniach 4-6 listopada na Drugim Europejskim Parlamencie Wiejskim, przyjęło ambitny Manifest Obszarów Wiejskich Europy. Manifest domaga się(...)

Więcej...
16-11-2015
Rozwój polskiej wsi oczami OECD

Na podstawie umowy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeprowadzi badania nad rozwojem obszarów wiejskich w Polsce.  Prace badawcze będą się opierały na ekspertyzie OECD(...)

Więcej...
04-11-2015
Drugi Europejski Parlament Wiejski

  Około 250 przedstawicieli obszarów wiejskich z 40 europejskich państw uczestniczy w tym tygodniu w obradach II Europejskiego Parlamentu Wiejskiego.   Spotkanie przedstawicieli społeczności wiejskich w formie „Parlamentu Wiejskiego”, które odbędzie się w(...)

Więcej...
28-09-2015
Zaproszenie na XVII Forum Inicjatyw Oświatowych

W imieniu naszego członka - Federacji Inicjatyw Oświatowych - chcielibyśmy serdecznie zaprosić na XVII Forum Inicjatyw Oświatowych. Głównym celem Forum będzie przygotowanie postulatów i planów wspólnych działań organizacji pozarządowych i samorządów, które zostana(...)

Więcej...
27-08-2015
Lokalne Horyzonty Zdarzeń-kapitał społeczny w kujawsko-pomorskim

W ostatnich miesiącach zespół badawczy profesorów w składzie: dr Wojciech Goszczyński, dr hab.Wojciech Knieć, dr Hubert Czachowski, przy wsparciu organizacyjnym FAOW, dokonali analizy kapitału społecznego na przykładzie wsi w województwie(...)

Więcej...
26-08-2015
Lasy-opinia Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

W mediach zaczyna toczyć się dyskusja o lasach za sprawą propozycji uwzględnienia pytania o prywatyzację Lasów Państwowych w ewentualnym referendum. Niezależnie od decyzji co do referendum, sam fakt zwrócenia uwagi społecznej(...)

Więcej...
19-08-2015
Informacja

Informujemy, że w dniach 19-20.08.2015r. biuro FAOW będzie nieczynne. Prosimy w tym czasie o kontakt drogą mailową.

Więcej...
21-07-2015
Konkurs "Polska wieś-dziedzictwo i przyszłość"

Członek FAOW- FDPA jest organizatorem Konkursu „Polka wieś –dziedzictwo i przyszłość”, który skierowany jest między inymi do młodych naukowców i ma na celu wybór i publikację najlepszych prac nt. polskiego(...)

Więcej...
16-07-2015
Nowy projekt "Przedsiębiorcze i niezależne NGO"
Nowy projekt "Przedsiębiorcze i niezależne NGO"

Od maja do grudnia 2015 roku Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich realizuje projekt: "Przedsiębiorcze i niezależne NGO", którego głównym celem jest wzmocnienie i profesjonalizacja 80-ciu polskich organizacji pozarządowych poprzez umożliwienie im(...)

Więcej...
05-05-2015
KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że w biurze FAOW czynny jest już telefon stacjonarny.   

Więcej...
05-03-2015
Panel ekspercki u Prezydenta RP

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze sprawozdaniem oraz prezentacjami przedstawionymi w panelu eksperckim u Prezydenta RP na temat " Obszary wiejskie w rozwoju kraju. Co dynamizuje, a co hamuje rozwój?"(...)

Więcej...

Szukaj na stronie

Nasze projekty

 

baner stronaFAOW 2

 

separator

FVlogoBW

separator

 

              My stąd Logo

separator

Dobry Start

separator

 

Banner2

separator

mw

separator

pl

 

separator

klastry

separator

leader

separator

dzialania-inf

separator

 faan projekt  

 

 

 

 

 

 

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.