FAOW poleca

publikacjeseparatorstrony

Dostęp archiwalnej strony FAOW

archiwum www

FAOW w innych strukturach

prepare

logo plgd

ofop mix and match logo

Ruszyła kolejna edycja konkursu w ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Na Program w 2014 roku przeznaczono 40 mln zł. Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych, mogą w tym roku liczyć nawet na 200 tys. zł dotacji. Mogą one ubiegać się o dofinansowanie w ramach 4 priorytetów: aktywność społeczna, promująca integrację wewnątrz i międzypokoleniową, edukacja osób starszych i partycypacja społeczna oraz zewnętrzne usługi społeczne.

- Program ASOS opiera się na solidarności i integracji międzypokoleniowej, dlatego premiowane będą inicjatywy, gwarantujące udział i zaangażowanie osób starszych w projektach inicjowanych przez osoby młode lub grupy osób w różnym wieku- powiedział minister Kosiniak-Kamysz. - Równocześnie udział organizacji pozarządowych, na co dzień pracujących w tym obszarze i najlepiej znających potrzeby środowiska, powinien gwarantować efektywne wsparcie seniorów.

W konkursie będą promowane inicjatywy, służące zwiększeniu i poprawie jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych, rozwijaniu wolontariatu, rozszerzeniu partycypacji w procesach decyzyjnych i w życiu społecznym oraz uczestnictwa w kształtowaniu polityki publicznej. 

Oferty należy składać od 28 stycznia do 19 lutego 2014 r. przez Generator Ofert ASOS.

Wymagany wkład własny to 10 % wartości projektu.

Głównymi celami „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020” są poprawa jakości życia osób starszych i pełniejsze wykorzystanie ich potencjału w różnych rolach społecznych. Na jego finansowanie z budżetu państwa zostanie przeznaczone łącznie 280 mln zł.

Szukaj na stronie

Nasze projekty

LOGO PIN NGO

separator

FVlogoBW

separator

Dobry Start

separator

 

Banner2

separator

mw

separator

pl

 

separator

klastry

separator

leader

separator

dzialania-inf

separator

 faan projekt